O firmie

 • 1994

  Powstanie firmy AKBUD

  Firma AKBUD istnieje na rynku usług ogólnobudowlanych od 1994 roku. W początkowej fazie rozwoju firma specjalizowała się głównie w remontach i budowie obiektów związanych z szeroko rozumianą infrastrukturą komunikacyjną.

 • 1997

  Poszerzenie działalności

  W 1997 roku poszerzyliśmy działalność o usługę nadzoru inwestorskiego. Uczestniczyliśmy w projektach inżynierskich o wysokim stopniu skomplikowania. Braliśmy udział w budowie fabryki silników wysokoprężnych ISUZU w Tychach. Nadzorowaliśmy budowę Centrów Handlowych REAL w Rybniku i Mysłowicach oraz Hipermarketów AUCHAN w Mikołowie i Nowej Wsi koło Częstochowy.
  W latach następnych podjęliśmy współpracę z podmiotami z sektora publicznego. Wykonywaliśmy usługi między innymi dla Generalnej Dyrekcji Dróg Publicznych, Urzędu Miasta Katowice, P.K.P. Zakładu Infrastruktury Kolejowej oraz wielu innych podmiotów sektora Publicznego.

 • 2000

  Nowy zakres działań

  W roku 2000 poszerzyliśmy zakres działalności naszej firmy o projektowanie budowlano-wykonawcze. Specjalizujemy się w projektowaniu dróg i ulic a także obiektów mostowych oraz innych obiektów w zakresie infrastruktury komunikacyjnej w tym torowisk tramwajowych.

 • 2001

  Kolejne przedsięwzięcia

  Od roku 2001 zajmujemy się letnim utrzymaniem dróg krajowych leżących w administracji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Katowicach.

 • 2004

  Certyfikat ISO

  W 2004 roku uzyskaliśmy certyfikat zarządzania i jakości ISO 9001:2000 w zakresie projektowania i realizacji usług budowlanych oraz budowlanego nadzoru inwestorskiego.

 • 2007

  Inżynier Kontraktu

  Realizacja pierwszego kontraktu na pełnienie funkcji Inżyniera Kontraktu.
 • Obecnie

  Nieustanny rozwój

  W związku z dynamicznym rozwojem naszej firmy i poszerzaniem zakresu działalności stale zwiększamy wydatki inwestycyjne przeznaczane na rozwój firmy, w tym w najnowocześniejsze rozwiązania informatyczne, niezbędne w prowadzonej przez nas działalności, pracowników – specjalistów wysokiej klasy oraz najnowszy sprzęt i środki transportu. Dbamy o to by jakość świadczonych przez nas usług była zawsze na najwyższym poziomie.